ГЕРБ: 325 СЛУЖИТЕЛИ В СТОЛИЧНА ОБЩИНА СА ОСВОБОДЕНИ, ЗА ДА МОЖЕ 325 ДУШИ НА "ПРОМЯНАТА" ДА СИ НАМЕРЯТ РАБОТА  

Автор: 5 GmediA 10:36, 11 април 2024

В предизборната кампания господин Терзиев заяви, че няма да има чистка и хората трябва да бъдат спокойни за работата си. 325 служители са освободени. Има епидемия от доброволно напуснали, както в Столичната община, така и в районните администрации. Това струва на софиянци 1 млн. и 400 хил. лв. обезщетения за заплати. Това обяви преди началото на заседанието на Столичния общински съвет (СОС) Георги Георгиев от ГЕРБ. Само кметът бил освободил 110 души или 10% от служителите в общината, предаде "24 часа".

128 служители са я напуснали от встъпването в длъжност на новата администрация или 8,9%. Изплатените обезщетения 727 880 лв. - това е спазване на буквата на закона, отговори заместник-кметът по финанси Иван Василев.  

"335 души са останали без работа, за да може 325 души на "промяната" да си намерят работа", допълни още Георгиев.

По думите му хора, които са назначени много преди ГЕРБ, са загубили работата си. 

Председателят на групата на ГЕРБ-СДС в местния парламент посочи, че за детски площадки няма да има пари, както и че парите за медицинските сестри са били отказани преди 2 седмици. Той е категоричен, че "когато фактите говорят и кметът на София трябва да замълчи пред тях".

 

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 179

Анкета

ЩЕ ИМА ЛИ РЕДОВНО ПРАВИТЕЛСТВО СЛЕД ПОСЛЕДНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ?
Не
112 гласували / 62.57%
Надявам се, че ще има.
56 гласували / 31.28%
Да
10 гласували / 5.59%