Водещата на ПИК TV Соня Колтуклиева изненада в центъра на София бившия финансов министър Владислав Горанов, който е и сред най-близките хора на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.
На въпрос възможна ли е коалиция между ГЕРБ, ДПС и ИТН, той коментира: "Това е един аритметичен сбор, който не е достатъчен. Трябва по-широко представителство."
Финансистът отрече и да знае дали се водят преговори извън официалните.
Проверка на ПИК установи, че приятелят на Владислав Горанов е инж. Петьо Пенков, който дълги години е начело на масоните в България. Пенков още през 2004 г. е избран за Велик майстор а през 2006 г. е преизбран на поста. По информация на ПИК Пенков е близък с Пламен Орешарски и Румен Овчаров.
При опит на водещата на ПИК TV да разбере името му, Великият масон изпусна нервите си и започна да се държи грубо. "Аз на Вас да ви давам обяснение... Не искам да се запознаем, защото повече харесвам млади дами", невъзпитано каза Пенков.
“Да не сте в кафе-шантан или в публичен дом, та така говорите?!”- остро го репликира Колтуклиева.
Той продължи с лошото си възпитание: "Мога да се държа, както си искам." На репликата на Колтуклиева: "Довиждане, пенсионерствайте си", Великият масон отвърна: "Дано да е сбогом".