СПИРАТ ВРЕМЕННО МЕТРОТО МЕЖДУ СТАНЦИИТЕ „СЛИВНИЦА“ И „ОБЕЛЯ“

Автор: 5 GmediA 11:37, 19 юли 2025
Източник: БГНЕС архив

От 19 юли спира движението на метровлакове в отсечката между метростанция „Сливница“ – метростанция „Обеля“ в София, обявиха от столичния "Метрополитен".  Спирането се налага поради строителните дейности по изграждане на новата метростанция на бул. „Панчо Владигеров" в кв. „Обеля".

В отсечката с прекъснато влаково движение транспортното обслужване ще бъде осигурено чрез две автобусни линии с номера 31 и 81.

  • Автобусна линия №31 ще е с променен маршрут - от с. Голяновци през метростанция „Обеля“ до метростанция „Сливница“, като същата ще преминава двупосочно от ул. „Обелски път“ по бул. „Панчо Владигеров“ до метростанция „Сливница“.

Автобусите ще спират на спирки:

- Новооткрити спирки с код 2444 и 2445 „МС Обеля“, разположени на бул. „Панчо Владигеров“ на 25 метра от пешеходната пътека в двете посоки;

- Съществуващи спирки с код 1061 (крайна) и 1062 (начална) „МС Сливница“.

  • Автобусна линия №81 ще е без промяна в маршрута, като в момента тя преминава двупосочно в участъка между станции „Сливница“ и „Обеля“ по бул. „Панчо Владигеров“ с маршрут кв. „Иваняне“, Банкя – станция „Сливница“ – „Обеля“ – Северна промишлена зона. Автобусите ще спират на временната спирка с код 2444 „МС Обеля“ в посока кв. Иваняне.

Прекъсването на влаковото движение ще продължи до приключване на строително-монтажните дейности и въвеждането в експлоатация на новата метростанция.

Тагнато в: метро

Последни новини

Общо гласували: 89

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Да
44 гласували / 49.44%
Не
44 гласували / 49.44%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.12%