От 19 юли спира движението на метровлакове в отсечката между метростанция „Сливница“ – метростанция „Обеля“ в София, обявиха от столичния "Метрополитен". Спирането се налага поради строителните дейности по изграждане на новата метростанция на бул. „Панчо Владигеров" в кв. „Обеля".
В отсечката с прекъснато влаково движение транспортното обслужване ще бъде осигурено чрез две автобусни линии с номера 31 и 81.
Автобусите ще спират на спирки:
- Новооткрити спирки с код 2444 и 2445 „МС Обеля“, разположени на бул. „Панчо Владигеров“ на 25 метра от пешеходната пътека в двете посоки;
- Съществуващи спирки с код 1061 (крайна) и 1062 (начална) „МС Сливница“.
Прекъсването на влаковото движение ще продължи до приключване на строително-монтажните дейности и въвеждането в експлоатация на новата метростанция.