КЕВР ПРЕДВИЖДА СРЕДНО УВЕЛИЧЕНИЕ НА ТОКА ЗА БИТА С ПОЧТИ 3%, А НА ПАРНОТО - С 4,5%

Автор: 5 GmediA 09:08, 3 юни 2026

КЕВР предвижда средно увеличение на тока за бита с почти 3% от 1 юли, а на парното – с 4,5%.

Най-голямото поскъпване на тока – с 5,8% – е за абонатите на „Енергоснабдяване Златни пясъци“, както и за тези в Югоизточна България, където увеличението е 3,24%. Най-малко ще поскъпне токът в североизточната част на страната. Парното ще скочи най-много – с около и над 5% – в София, Плевен, Варна, Велико Търново, Разград, Русе и Сливен. От енергийния регулатор посочват, че през март топлофикационните дружества са поискали средно увеличение на цената на топлинната енергия от над 30%.

Преди да бъдат одобрени новите цени, регулаторът ще проведе открити заседания.

 

Тагнато в: КЕВР

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 90

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Не
45 гласували / 50%
Да
44 гласували / 48.89%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.11%