КЕВР предвижда средно увеличение на тока за бита с почти 3% от 1 юли, а на парното – с 4,5%.
Най-голямото поскъпване на тока – с 5,8% – е за абонатите на „Енергоснабдяване Златни пясъци“, както и за тези в Югоизточна България, където увеличението е 3,24%. Най-малко ще поскъпне токът в североизточната част на страната. Парното ще скочи най-много – с около и над 5% – в София, Плевен, Варна, Велико Търново, Разград, Русе и Сливен. От енергийния регулатор посочват, че през март топлофикационните дружества са поискали средно увеличение на цената на топлинната енергия от над 30%.
Преди да бъдат одобрени новите цени, регулаторът ще проведе открити заседания.