ЧАСТ ОТ ПЕРНИК ОТНОВО БЕЗ ВОДА ЗАРАДИ АВАРИЯ НА ВОДОПРОВОД

Автор: 5 GmediA 10:49, 31 март 2020
Източник: МРРБ

Жителите на пернишките квартали „Изток”, „Мошино” и „Тева” и на селата Големо Бучино и Люлин отново са без вода. Голямата авария от петък не е била отстранена напълно и ремонтните дейности ще продължат и днес, съобщават от местното ВиК.

От дружеството отричат ежедневните аварии в общината да се дължат на по-високото налягане в новия водопровод от Мало Бучино. Като причина за авариите се посочва амортизираната водопроводна мрежа.

Както е известно, по повод водната криза текат разследвания срещу Нено Димов, бившия шеф на ВиК и др., а в рамките им стана ясно, че загубите по тръбите на града са от порядъка на 75-78% от години и това е било известно на всички отговорни лица.

Последни новини

Най - популярни

Общо гласували: 90

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРЕКРАТИ НЕЗАБАВНО САНКЦИИТЕ ЗА ТЪРГОВИЯ С ГОРИВА С РУСИЯ?
Не
45 гласували / 50%
Да
44 гласували / 48.89%
Не мога да преценя
1 гласували / 1.11%