Доц. Ася Панджерова подаде оставка като заместник-министър на образованието и науката. В мотивите си тя посочва създалото се през последните дни обществено напрежение, съобщиха от МОН.
„Не мога да допусна моето оставане на поста да тежи на работата на кабинета, да възпрепятства изпълнението на държавните политики или да уронва престижа на Министерството на образованието и науката“, заявява тя.
Оставката ѝ е била приета.
Припомняме, че вчера министърът на образованието проф. Георги Вълчев назначи проверка на новоназначения заместник-министър Ася Панджерова във връзка със сигнали за конфликт на интереси. Случаят е свързан с нейни оценки на 12 проекта по програма “Еразъм+” на стойност над 1,6 млн. евро, за които се твърди, че са печелени от фирми, свързани с нейния съпруг. Събитието е от 2017-2018 г., когато Панджерова е оценител към Центъра за развитие на човешките ресурси (ЦРЧР), който управлява програмата “Еразъм+” в България.
Министърът подчерта, че няма да допуска компромиси с почтеността на администрацията и всеки ще понесе последствията си, ако бъде установено нарушение. Проверката имаше за цел да изясни всички обстоятелства около дейността на Панджерова преди встъпването ѝ в длъжност.