STANDARD & POOR'S ПОВИШИ КРЕДИТНИЯ РЕЙТНГ НА БЪЛГАРИЯ

Автор: 5 GmediA 13:16, 30 ноември 2019
Източник: БГНЕС

Международната рейтингова агенция Standard & Poor’s повиши кредитния рейтинг на България с положителна перспектива, съобщиха от Министерството на финансите. Повишението е в резултат на устойчивото развитие на икономиката на България, без натрупване на макроикономически дисбаланси. Фискалните и външните баланси са силни, а напредъкът по присъединяването на България към Механизма на валутния курс II е стабилен.

Според рейтинговата агенция страната ни е изпълнила своите ангажименти по Плана за действие за присъединяване към валутно-курсовия механизъм ERM II и Банковия съюз, но също така Standard & Poor's отбелязва, че окончателното решение за това не е изцяло под неин контрол.

Анализаторите от Standard & Poor’s очакват, че прогресивно укрепващата фискална и външна позиция на България ще продължи, като страната ще се развива устойчиво в условия на по-слаба външна икономическа среда.

В социалната мрежа Фейсбук министър-председателят Бойко Борисов определи повишения кредитен рейтинг на България като “поредната добра експертна оценка за политиките, които провеждаме в сферите на икономиката и финансите”.

Последни новини

Общо гласували: 30

Анкета

ТРЯБВА ЛИ ДА БЪДЕ ОГРАНИЧЕН ДОСТЪПЪТ НА ДЕЦА ПОД 16 ГОДИНИ ДО СОЦИАЛНИ МРЕЖИ?
Да
26 гласували / 86.67%
Не
2 гласували / 6.67%
Не мога да преценя
2 гласували / 6.67%